Отборът на Монако допълни 1/4-финалистите в турнира за Купата на Франция,

...

Монако е четвъртфиналист за купата, Сент Етиен отпадна

Отборът на Монако допълни 1/4-финалистите в шампионата за Купата на Франция, откакто в профил Ланнс с 4:2 като посетител на стадион “Феликс Болер ”.  Гостите имаха тотално предимство през по-голямата част от мача и бързо изковаха своя триумф още през първата част. Бен Йедер откри в 18-ата минута, а Жеан Лукас удвои в 27-ата. Само две минути по-късно Софиан Диоп направи резултата в интерес на Монако класически. До края на полувремето Ланс понижи посредством Уесли Саид. След почивката Арно Калимуендо върна интригата, която се задържа до 88-ата минута, когато Бен Йедер оформи крайното 4:2.

Сезонът на закъсалия в Лига 1 тим на Сент Етиен съумя да стане даже по-лош, откакто отборът отстъпи с 0:1 на аматьорския Бержерак в осминафиналите за купата на Франция. В Лига 1 Сент Етиен е финален в класирането, макар че има рекордните 10 трофеи на Франция.
Източник: bnr.bg